nedeľa 27. apríla 2008

wificentrum.com - 5 rokov je za nami, ale ako to vlastne celé začalo

wificentrum.com sú vlastne 2 samostatné firmy a to RadioCOM spol. s r.o zo Slovenska a wificentum.com z Českej republiky, ktoré predávajú tovar na štyroch trhoch a to CZ, SK, PL, HU.
Názov Wificentrum.com sa prvý krát objavil na jeseň roku 2004 a v tom istom čase bola značka predstavená na INVEXe v Brne.
Pred vznikom spoločnej značky wificentrum.com existovali 2 rôzne online shopy s rozdielnymi menami a to wifishop.sk a wlanshop.cz. Vzhľadom na fakt že proťajšky týchto domén boli už v tom čase obsadené a potreba spoločného brandu pre oba trhy (CZ a SK) z dôvodu spoločného marketingu bola čoraz naliehavejšia, vznikla značka wificentrum.com a pôvodné shopy (domény) na lokálnych trhoch sa prestali používať.
Firma RadioCOM spol. s r.o. ktorá značku wificentrum.com zastupuje na Slovensku začala s wifi produktmi obchodovať v apríli roku 2003. 3 roky sídlila na Bratislavskom Slavíne. Začiatkom roka 2007 z priestorových dôvodov zmenila svoje sídlo a presťahovala sa do Prievozu v Bratislavskej časti Ružinov kde sídli doteraz. V minulom roku spoločnosť vybudovala priamo vo svojom novom sídle hlavný sklad z ktorého zásobuje expedičné sklady v Brne a Košiaciach. Z ktorých sa okrem SK a CZ trhu zásobujú aj Poľský a Maďarský trh. OD samého začiatku svojej činnosti intenzívne spolupracuje so spoločnosťou ecce spol. s r.o. ktorá je pobočkou wificentra v Košiciach a zároveň je to expedičný partner wificentra pre maďarský trh.
V Českej časti wificentra to bolo omnoho "zaujímavejšie". Česká firma wificentrum.com vznikla premenovaním pôvodnej spoločnosti Ferimex Bohemia spol. s r.o.. Ferimex Bohemia začal podnikať v distribucii wifi produktov začiatkom roka 2002 vtedy ešte ako česká pobočka materskej firmy Ferimex IT so Slovenska. Na jar roku 2003 po odchode súčasného konateľa spoločnosti wificentrum.com z firmy Ferimex IT (SK) kde zastával funkciu managera sa z dôvodu rozdielnych názorov vo vedení na pokračovanie v činnosti českej pobočky sa aktivity firmy Ferimex Bohemia na niekoľko mesiacov úplne zastavili. Práve počas "prestávky" vzniklo niekoľko budúcich konkurentov. Po získaní rozhodujúceho podielu v spoločnosti súčasným managementom v máji 2004 sa začala ozdravovacia fáza ktorá vyvrcholila koncom roka kompletným prevzatím obchodného podielu a zmenou mena na wificentrum.com spol. s r.o. Odvtedy je spoločnosť už stabilná a na trhu sa prezentuje pod svojim menom www.wificentrum.com resp. www.wificentrum.cz

Žiadne komentáre: